مشاوره برای نگارش پایان نامه : 09109799593

پایان نامه

پایان نامه یا رساله عبارت است از بیان مشروح و مبسوطی از یک کار پژوهشی انجام شده توسط یک یا چند پژوهشگر دانشجو که نشان دهنده ی همه ی مراحل پژوهش است؛ از زمانی که فکر آن به عنوان مسئله در ذهن پژوهشگر شروع شده تا زمانی که نتایج مبتنی بر دلایل و براهین مستند تدوین شود.

در دوره های کارشناسی معمولا پایان نامه تدوین نمی شود اما گاه طرح های تحقیقاتی انجام می شود. در بسیاری از رشته ها در دوره های کارشناسی درس روش نگارش متون علمی و یا گزارش علمی تدریس می شود. البته ممکن است دانشگاه هایی باشند که در کارشناسی درس آشنایی با روش تحقیق هم داشته باشند.

وجود این دروس سبب می شود تا دانشجو زمینه تحقیق را دریابد و با گزارش های علمی آشنا شود و چنان چه به دوره های بالاتر یعنی کارشناسی ارشد و دکتری ارتقا یافت، بدون پیش زمینه نباشد. استادان دوره های کارشناسی در تدریس خود باید این بعد را همواره تقویت کنند و دانشجویان را به تهیه گزارش های علمی و ارائه درست آن و پرهیز از یکسو نگری وادار نمایند. بحث جست و جوی اطلاعات و چگونگی ثبت صحیح منابع و مآخذ از مسائل علمی بسیار مهمی است که در این دوره می تواند برای اهداف بعدی تحقیق در نگاش پایان نامه و رساله تاثیر گذار باشد.

ارزش پایان نامه یا رساله به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم ترین آن این است که دانشجو از حقیقتی خبر می دهد که از قبل نسبت به آن مطمئن نبوده است. خواه این حقیقت مطابق میل او باشد یا نباشد؛ به عبارت دیگر باید گفت پاین نامه یا رساله یک تحقیق است و تحقیق، تحلیل و ثبت واقعی و منظم مشاهدات بررسی شده ای است که به پروراندن و گاه به اصول و قوانین جدید می انجامد.

یکی از ستونهای اصلی کسب مدرک در مقاطع تحصیلات تکمیلی، ارائه یک پایان نامه قابل قبول است. ارائه پایان نامه شامل انتخاب موضوع و ارائه پروپوزال، انجام پژوهش و دفاع از پایان نامه است. در وهله اول باید با استفاده از تجربیات اساتید و افراد نخبه، موضوعی به روز و کارآمد انتخاب کرد. انتخاب موضوعات قدیمی یا موضوعات بسیار جدید، هر کدام باعث بروز مشکلاتی از قبیل عدم دسترسی به منابع یا نبودن منابع کافی و ... در مراحل بعدی خواهد شد. همچنین در انتخاب موضوع باید به دانش و توان شخصی، میزان دسترسی به منابع پژوهشی و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری توجه نمود و موضوعی متناسب برای پایان نامه برگزید. توجه به موارد فوق، انجام مطالعات زیاد و بهره گیری از دانش و تجربه افراد متخصص، تنها راه های درست انتخاب یک موضوع مناسب برای انجام پژوهش است.

پروپوزال

بعد از ارائه پروپوزال، باید با صرف وقت و پشتکار فراوان و با انجام مطالعات و پژوهش های بسیار، مسیر را برای رسیدن به اهداف تعیین شده در پروپوزال هموار نمود. در نهایت لازم است با بهره گیری از اصول نگارش پایان نامه و رعایت استاندارها و چهارچوب های مصوب، پژوهش های صورت گرفته و دستاوردها را بصورت مکتوب ارائه نمود و در جلسه ای با حضور اساتید راهنما و مشاور و داوران، از پایان نامه ارائه شده دفاع نمود.

 

انجام پایان نامه

هر کدام از مراحل ذکر شده به نوبه خود بسیار مهمند و باید با دقت و شایستگی انجام پذیرند. با توجه به اینکه دانش و پتانسیل علمی هر فرد محدود به حوزه خاصی است، بهره گیری از دانش دیگران و همکاری های علمی، بسیار ضروری است. از سویی دیگر، زمان ارائه پروپوزال و نوشتن پایان نامه بسیار محدود است و همین امر، نیاز به انجام یک کار فشرده برای تهیه پایان نامه و کمک گرفتن از افراد متخصص را بیش از پیش مشخص می نماید

 

ارائه حوزه مورد پژوهش توسط ما . ارائه چندین موضوع در حوزه مورد نظر و انتخاب یکی از موضوعات توسط شما. (امکان جستجوی موضوعات در ایران داک مهیا می باشد.) نگارش پروپوزال، انجام اصلاحات احتمالی، مشاوره در خصوص پروپوزال نگارش شده، نگارش و ارائه پایان نامه بصورت فصل به فصل و انجام اصلاحات احتمالی تا پس از دفاع.

ارائه موضوع از شما. بررسی و تحقیق در حوزه مورد نظر توسط موسسه (امکان جستجوی موضوعات در ایران داک مهیا می باشد.)، نگارش پروپوزال، انجام اصلاحات احتمالی، مشاوره در خصوص پروپوزال نگارش شده، نگارش و ارائه پایان نامه بصورت فصل به فصل و انجام اصلاحات احتمالی تا پس از دفاع.

ارائه موضوع و پروپوزال از شما. بررسی پروپوزال و تحقیق در حوزه مورد نظر توسط موسسه، مشاوره در خصوص پروپوزال نگارش شده، نگارش و ارائه پایان نامه بصورت فصل به فصل و انجام اصلاحات احتمالی تا پس از دفاع.

ارائه موضوع، پروپوزال و بخشی از پایان نامه از شما. بررسی و مشاوره در خصوص بخش های نگارش شده، نگارش و ارائه فصل های باقی مانده پایان نامه و انجام اصلاحات احتمالی تا پس از دفاع.

 

 

فرآیند نگارش پروپوزال و پایان نامه

  1. مشاوره در خصوص انتخاب حوزه مورد پژوهش و انتخاب موضوع توسط متخصصین هر رشته بصورت رایگان میباشد.
  2. پس از تایید موضوع توسط شما، در حین نگارش پروپوزال و پس از آن برقراری ارتباط بین شما و پژوهشگر مربوطه امکان پذیر میباشد.
  3. پس از ارائه پروپوزال به شما، امکان ارائه توضیح توسط پژوهشگر، برای شما مهیا میباشد.
  4. ارائه پایان نامه بصورت فصل به فصل به شما صورت میپذیرد که این امکان را برای شما فراهم میآورد تا بصورت جزء به جزء در جریان روند کار قرار بگیرید و در هر مرحله، سوالات خود را از پژوهشگرتان بپرسید.
  5. جهت انجام اصلاحات امکان کنفرانس تلفنی و حضوری با پژوهشگرتان وجود دارد تا اصلاحات کاملاً مطابق خواست شما و استاد راهنمایتان صورت پذیرد.
  6. در مجموع موسسه امکان برقراری ارتباط شما با پژوهشگرتان را بصورت حضوری و یا تلفنی در هر مرحله از کار مهیا می نماید.

 

 مدت زمان هر مرحله از فرآیند پروپوزال و پایان نامه:

  1. نگارش پروپوزال حداکثر دو هفته
  2. نگارش هر فصل از پایان نامه حدود 20 روز
  3. انجام اصلاحات پروپوزال و پایان نامه در کوتاهترین زمان ممکن

 

مشاوره نگارش پروپوزال و پایان نامه